Concert #881 op 10 augustus 2022 door Erwin Wiersinga
1 | Toccata F dur | Dieterich Buxtehude |
BuxWV 156 | (1637-1707) | |
2 | Psalm 7 | Anthoni van Noordt |
3 verzen | (1620-1675) | |
3 | Est-ce Mars | Samuel Scheidt |
(1587-1654) | ||
4 | Ein feste Burg ist unser Gott | Johann Nicolaus Hanff |
(1663-1711) | ||
5 | Ach Gott, vom Himmel sieh darein | |
6 | Concerto C dur | Johann Sebastian Bach |
naar Antonio Vivaldi | (1685-1750) | |
a) Allegro | ||
b) Largo | ||
c) Allegro | ||
BWV 976 | ||
7 | Praeludium c moll | Felix Mendelssohn Bartholdy |
(1809-1847) | ||
8 | uit: Miscellaneen op. 174 | Joseph Rheinberger |
a) Scherzoso | (1839-1901) | |
b) Improvisation | ||
c) Ricercare | ||
9 | Allegro marcato | Johan Peter Emilius Hartmann |
uit Sonate op. 58 | (1805-1900) | |
Biografie

In 2014 is hij, samen met Leo van Doeselaar, benoemd tot titulair organist op het fameuze Arp Schnitger orgel in de Martinikerk te Groningen Erwin Wiersinga was van 1997-2019 orgeldocent aan de Universität der Künste te Berlijn en sinds 2009 aan het Prins Claus Conservatorium te Groningen. Hij concerteerde in vele Europese landen alsmede in Korea, China en Japan en de VS. In 2007 was hij solist in de Berliner Staatsoper, waar hij de orgelsolo uit de opera Doktor Faust van Busoni o.l.v Daniel Barenboim vertolkte. Hij was gastdocent aan verschillende conservatoria in Europa alsmede aan het State Conservatory van Beijing, University of Arts en Rikkyo University in Tokyo, en Theological University en Ehwa University in Seoul.
Hij is te beluisteren op verschillende CD’s, waarvan de CD ‘Orgelcultuur in Groningen’, opgenomen met enkele Groningse collega’s, werd bekroond met een Edison. In 2004 nam hij samen met het vocaal ensemble The Gents het Requiem en de Messe Cum Jubilo van Maurice Duruflé op. Deze CD werd in de internationale pers zeer lovend ontvangen en in het Franse Classic Today opgenomen in de top 10 van beste CD’s in 2005. In de USA werd de CD onderscheiden met de Classic Internet Award. Ook verscheen het complete orgelwerk van Jehan Alain, opgenomen met collega Leonore Lub voor de NCRV radio op CD.
Erwin Wiersinga is regelmatig actief in verschillende orkesten waaronder het Concertgebouworkest. In die hoedanigheid werkte hij met dirigenten als Mariss Jansons, Ricardo Chailly, Ivan Fischer, Philippe Herreweghe, Sir Colin Davis en Leonard Slatkin. In 2016 speelde hij de Amerikaanse première van het stuk Theatrum Bestiarium van Detlef Glanert met het Concertgebouworkest in de Carnegie Hall te New York. Hij is organist op het Hinsz-orgel in de Catharinakerk te Roden.